Kreativní malování

Vítejte ve světě Kreativního malování.

Věříme, že kreativita je jedním ze základních předpokladů pro to, aby bylo vaše dítě v životě úspěšné a šťastné. Aby přišlo na to, co ho baví a co chce v životě dělat.

Kreativita není něco, s čím se člověk narodí. Můžete mít na něco talent, ale být kreativní chce trénink, změnu způsobu myšlení, přístupu k činnostem. A ideální doba (tzv. magické období kreativity), kdy je vhodné začít trénovat, jsou děti ve věku tři až šest let.

Přestože v našem ateliéru rozvíjíme kreativitu pomocí výtvarných činností, nejsme klasický výtvarný ateliér, kde se děti učí hlavně kreslit a malovat. Malování využíváme jako nástroj, protože je dětem blízké a snadno uchopitelné. Malování v našem podání znamená celou vzájemně propojenou a promyšlenou soustavu činností, které rozvíjejí osobnost dítěte.

Od příchodu na lekci, přes samostatnou přípravu na malování, seznámení s konkrétním tématem, samotné malování a tvoření nejrůznějšími technikami a s celou škálou rozmanitého materiálu a pomůcek, až po prezentaci vlastního díla ostatním… po celou dobu dodržujeme komplexní sadu principů a zásad, které pomohou vašemu dítěti k rozvoji mnoha stránek jeho osobnosti, naučí ho malovat a vymýšlet vlastní originální řešení a vytvářet obdivuhodná díla, na které bude právem hrdé. A navíc ho to bude nesmírně bavit!

Naučíme vaše dítě experimentovat a nebát se toho, získat sebevědomí a umět si zvolit a rozhodnout, prožívat a uvědomovat si vlastní emoce, propojovat zdánlivě nepropojitelné a tím rozvíjet fantazii a kreativitu. A současně nikdy nezapomínáme na to, že nejdůležitější je radost ze samotného tvořícího procesu. Vždy se snažíme o zážitek, který si děti prožijí a užijí zároveň.

Věříme, že si děti zaslouží prostor, místo, kde mohou svou individualitu, fantazii a kreativitu rozvíjet naplno, kde jim nikdo nebude nutit jeden „správný“ názor. Proto jsme založili Ateliér Kreativní malování a tento koncept neustále rozvíjíme. Díky němu a díky kombinaci nadšení, lásky, odborných znalostí, mnohaletých zkušeností a výjimečného přístupu můžeme pomoci rozvíjet a lépe připravit na život i vaše dítě.

Naleznete u nás program pro ty nejmenší od dvou let, které k nám chodí malovat s maminkami či tatínky. Dále pro předškoláky ve věku 3 až 6 let. A stejně tak pro školáky, přičemž kontinuální program máme připravený až do cca 10 let jejich věku.

Staňte se rodiči, kteří budou mít příležitost každý týden obdivovat krásná a originální díla, která vymyslí a vytvoří pouze a jen vaše dítě, protože je to prostě úžasná bytost se spoustou schopností a potenciálu, kterému stačí dát prostor a vhodně ho podnítit.

Více informací o principech a systému naší práce naleznete na těchto stránkách. Každopádně jsme přesvědčeni, že žádná slova nenahradí vlastní zkušenost a zážitek vašeho dítěte z našeho malování!

Těšíme se na vás!

Zůstaňte s námi

Newsletter

Zašlete nám svůj e-mail a přihlaste se k odběru newsletteru. Dozvíte se tak jako první o všech novinkách a plánovaných akcích v našem ateliéru.

Sledujte nás na Facebooku